فلزیاب

ارسال شده در: مقالات | 0

فلزیاب :

فلزیاب شهر

فلزیاب یک دستگاه موثر در یافتن فلزات در عمق زمین و یا دورن اجسام است که بر طبق باور قدیمی برای یافتن گنج از آن استفاده می شود. دستگاه فلزیاب انواع مختلفی دارد و لذا پیش از خرید یا هر عمل دیگری ، می بایست اطلاعات کافی از خود فلزیاب، انواع آن ها و نحوه ی کارکردشان به دست آورد ، و بعد از بررسی و تحقیق بهترین و مناسب ترین آن ها را برای خرید انتخاب نمود .

هیچگاه منظور از دستگاه فلزیاب آن چیزی نیست که در تصور عامیانه وجود دارد.

از این دستگاه ها برای موارد مختلفی استفاده می کنند که جست و جوی طلا نیز یکی از آن هاست .

معمولا با شنیدن کلمه گنج یاب به گوش کسی اولین موردی که به ذهن او می رسد تلاش برای پیدا کردن گنج و اجناس قدیمی و عتیقه می باشد. گاها نیز به بعضی از افراد ترس و استرس وارد می شود که از نظر قانونی مشکلی برای استفاده کنندگان ایجاد می شود. اما دستگاه گنج یاب یا فلزیاب امروزه کاربردهای بسیاری در هر جامعه ای دارد. از فروشگاه های ساده در سطح شهرها تا گیت های فرودگاه ها همگی از تکنولوژی دستگاه گنج یاب یا بهتر بگوییم فلزیاب بهره می برند  .

سوالی که از فلزیاب در ذهن افراد مطرح می شود

این است که :

فلز یاب چیست و دستگاه فلزیاب چگونه کار می کند؟

یا چگونه می توان از گنجیاب برای جست و جوی فلزات در عمق زمین استفاده کرد؟

این دستگاه را از چه طریقی می توان تهیه کرد؟

آیا تضمین و خدمات پس از فروشی برای این محصول استفاده می شود؟

و در نهایت سوال کلی که وجود دارد این است که آیا دستگاه فلزیاب واقعا به کشف طلا کمک می کند؟

همه این سوالات را می توان تنها با یک جست و جوی ساده در سایت های مختلف به دست آورد اما مهم ترین نکته در انتخاب دستگاه فلزیاب آن است که این دستگاه باید چه ویژگی هایی داشته باشد. دستگاه فلزیاب یا گنج یاب به تجهیزاتی گفته می شود که توانایی تشخیص وجود قطعات فلزی را در هر شرایطی مانند زیر خاک، درون سنگ ها و… داشته باشند. هر چقدر توانایی دستگاهی در تشخیص فلزات بیشتر باشد کاربرد آن نیز تخصصی تر می گردد .

برای مثال :

طلایاب به دستگاهی گفته می شود که توانایی تشخیص آهنی یا غیر آهنی بودن فلز از فلزات دیگر را داشته باشد.

اما اگر به طور ساده بخواهیم عملکرد یک دستگاه فلزیاب یا گنج یاب را شرح دهیم به این صورت می باشد که این دستگاه یک میدان مغناطیسی در حول دیسک خود ایجاد می کند. با نزدیکترین دیسک به زمین یا محیط های دیگر اگر فلزی در آن محدوده باشد میزان شدت میدان مغناطیسی را تغییر می دهد. در این شرایط احتمال وجود فلز در آن منطقه وجود دارد .

البته بسته به میزان شدت تغییر میدان مغناطیسی و توانایی دستگاه عمق جستجو مشخص می شود .

مثلا برای فلزات قدیمی که مدت هاست زیرخاک هستند فرکانس آنها بسیار بالاست و به همین علت در بسیاری از موارد می شنوید که دستگاه به اشتباه تشخیص داده است. این مطلب درست است که تجهیزات و دستگاه های فلزیاب بسیار پیشرفت داشته اند و در موارد بسیار حساس امنیتی نیز به کار می روند اما برخی از شرکت ها با حقه های تبلیغاتی سعی دارند به هر نحو ممکن محصولاتشان را به فروش برسانند. در عمل هیچ گونه تجهیزاتی وجود ندارد که دارای چنین امکاناتی باشد .

 

فلزیاب
فلزیاب

 

برجسته ترین موضوعی که هنگام تهیه دستگاه فلزیاب باید به آن اهمیت دهید نوع این دستگاه است .

بر همین اساس ابتدا باید نیاز خود را مشخص کنید .

در زیر چند سوال از فلزیاب مطرح کرده ایم که میتواند شما را در رابطه با اطلاع از نیاز هایتان کمک کند :

* آیا از گنجیاب برای تفریح و سرگرمی استفاده می کنید ؟

* آیا عمق نفوذ برای شما اهمیت دارد ؟

* فلزیاب را در چه مکانی می خواهید استفاده کنید ؟

*آیا وزن، صفحه دیجیتال، کارکرد و قدرت تشخیص دستگاه تاثیری در انتخاب شما خواهد گذاشت ؟

البته سوالات بسیاری در این زمینه وجود دارد، که پیش از هر چیز باید به آن پاسخ داده شود .

بعد از یافتن پاسخ این سوالات می توانید از میان انواع فلز یاب ها بهترین آن را با توجه به کاربردشان و البته نیاز خودتان، انتخاب کنید .

دستگاه های فلزیاب شامل انواع مختلف :

فلزیاب تفریحی، فلزیاب صنعتی، فلزیاب حرارتی، فلزیاب مغناطیسی، فلزیاب فرکانسی و…میباشد که هر فرد با توجه به نیاز های خود آن را انتخاب میکند. یکی دیگر از موارد مهم انتخاب یک دستگاه فلزیاب شناخت اجزای این دستگاه است. شما هرگز نباید به صرف نام یک فلز یاب، این دستگاه را خریداری نمایید . پیش از هر چیز بهتر است درباره اجزای فلزیاب خود اطلاعاتی به دست آورید .

فلز یاب معمولاً دارای اجزای زیر است:

* جعبه کنترل

* میله

* دیسک یا آنتن

پس از این مورد لازم است تا تکنولوژی های به کار رفته در آن را نیز بررسی کرد که شامل تکنولوژی فرکانس پایین، نوسان ساز یکسان، القا پالسی میباشد. هر کدام از تکنولوژی های به کار رفته در فلزیاب می تواند در نتایج به دست آمده دخیل باشد و لذا بهتر است پیش از هر چیز به این مورد دقت کنید. هر کدام از این اجزا در سیستم نقشی را بر عهده دارند که متناسب با نوع تکنولوژی تفاوت هایی در آنها دیده می شود .

حال که تمامی مراحل شناخت و انتخاب یک دستگاه فلزیاب را گذراندید بهتر است کمی اطلاعات در مورد نحوه کار با فلز یاب به دست آورید. این اطلاعات در مورد مدل های مختلف تفاوت دارد و از طرفی هر مدل قابلیت هایی را در اجرای کار دارد که در دیگر مدل ها وجود نخواهد داشت. از این رو صرفاً خرید یک گنجیاب برای شما نتایج موثری را به دنبال ندارد و پیش از آن بهتر است در موارد بیان شده اطلاعاتی را به دست آورید. قیمت انواع گنج یاب و شرکت های وارد کننده این دستگاه به کشور نیز بعد از انتخاب نوع فلز یاب و کارایی آن نیاز به بررسی دارد .

گروهی از انواع فلزیاب که میتوانید در این سایت مشاهده کنید میتوان به شرح زیر نام برد :

فلزیاب آنتنی ، فلزیاب فرکانسی ، فلزیاب حرفه ای ، فلزیاب با کیفیت ، فلزیاب کارکرده ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب دلتا پالس ، فلزیاب نقطه زن ، کیت فلزیاب ، فلزیاب یونی ، فلزیاب بلغارستانی ، فلزیاب اقساط شیراز ، فلزیاب صوتی ، شاقولی فلزیاب ، فلزیاب ضد ضربه ، فلزیاب فیشر آمریکا ، فلزیاب حرفه ای شیراز ، فلزیاب اصل و با کیفیت ، ماهواره ای فلزیاب ، مشخصات فلزیاب گرت

کسانی که از دستگاه های فلزیاب ، گنج یاب و طلایاب استفاده می کنند می دانند که :

ویژگی های مختلف دستگاه می تواند در رسیدن اهدافی که فرد دارد بسیار موثر باشد .

به همین دلیل است که از میان مارک ها و انواع مختلفی که در بازار وجود دارد باید :

با اطلاعات دقیق برای خرید بهترین و مناسب ترین محصول و دستگاه نسبت به کارایی مورد نظر اقدام نمود .

در شرکت فلزیاب شهر سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود .

شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید .

برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید . 09013000352

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *